Schola młodzieżowa „Niebo w Piekielniku”

W roku 2010 z inicjatywy ks. Zygmunta Hopciasia – proboszcza parafii p. w. Św. Jakuba w Piekielniku powstała schola młodzieżowa, którą od początku prowadzi Bartłomiej Rutkowski. Początkowo śpiewała ona wyłącznie podczas niedzielnych mszy św. o godzinie 9:30, a później także podczas różnych uroczystości kościelnych w kościele parafialnym w Piekielniku . W jej skład wchodziły i nadal wchodzą osoby z Piekielnika oraz okolicznych wsi. W roku 2016 schola zaczęła działać pod nazwą „Niebo w Piekielniku” i od czasu do czasu brała także udział w festiwalach i konkursach:


Festiwal Piosenki Religijnej „Stabat Mater” w Jabłonce
2017 – III miejsce , 2019 – III miejsce


Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu: „Sacrosong”
2016 – II miejsce i Puchar Publiczności,
2018 – III miejsce,
2019 – I miejsce i Puchar Publiczności


Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Ślemieniu
2019 – III miejsce


Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Dzisiaj w Betlejem” – konkurs internetowy 2021 – II miejsce
https://youtu.be/lk4PdV1In6E – utwór konkursowy
W roku 2020 większość konkursów i festiwali została odwołana dlatego zaczęliśmy publikować nagrania w internecie https://youtu.be/XYYYM9fh_C8
„Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych” https://youtu.be/OwExBFnjK7o „Nim Świt obudzi noc” – utwory nagrane w z domu podczas lockdown’u wzięliśmy także udział w akcji charytatywnej #KoledaDlaHospicjum (https://youtu.be/VYZy-nDYO2Q) i nagraliśmy kolędę w języku ukraińskim: https://youtu.be/cSO3J3cVz4Q

A to nasze jak na razie ostatnie nagranie: https://youtu.be/Dhtk0mFLW4Y.
Hymn do Matki Bożej „Omni die dic Mariae”. (XII wieczny Hymn napisany przez francuskiego mnicha Bernarda z Cluny opracowany przez krakowskiego kompozytora Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego na początku XVIII wieku).


Zespół ma w repertuarze utwory kościelne na cały kalendarz liturgiczny, wszystkie w opracowaniach wielogłosowych. (utwory adwentowe, kolędy, tradycyjne pieśni postne, Wielkanocne, Maryjne i typowo Eucharystyczne) Obecny skład zespołu:
Julia Barnaś – sopran
Karolina Kotlarz – alt
Kamila Szczerba – alt
Tomasz Opyd – bas
Bartłomiej Rutkowski – dyrygent, bas