Klub jeździecki

Klub Jeździecki Czarny Dunajec istnieje od 2017 roku i zrzesza na tą chwilę prawie 30 zawodników z Podhala i okolic w każdej kategorii wiekowej. Jest to ośrodek certyfikowany przez Polski Związek Jeździecki. Zawodnicy startujący w barwach Klubu zdobywają sukcesy na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i zagranicą. Podstawową dyscypliną, którą uprawiają zawodnicy to WKKW – czyli wszechstronny konkurs konia wierzchowego – koronna dyscyplina w jeździectwie składająca się z trzech poddyscyplin – ujeżdżenia, skoków przez przeszkody oraz skoków w terenie. Nasi zawodnicy startują również w zawodach w skokach przez przeszkody oraz w ujeżdżeniu.

Ośrodek dysponuje pełnowymiarowym placem do treningów z profesjonalnym podłożem i kompletem przeszkód, a także kros, czyli przeszkody stałe. Piękne tereny pozwalają również na odpowiedni trening kondycyjny naszych koni. Nowoczesna stajnia sportowa wraz z myjką wewnętrzną i zewnętrzną, a także całą infrastrukturą pozwalają na odpowiednie przygotowanie do zawodów. 

Klub Jeździecki Czarny Dunajec od początku swojego istnienia plasuje się w czołówce klubów w rankingach Polskiego oraz Małopolskiego Związku Jeździeckiego. Zawodnicy zdobywają wiele czołowych miejsc w zawodach krajowych i międzynarodowych, a także medale Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, co rok kilku zawodników zostało powołanych do Kadry.

Szkoleniowcem w KJ Czarny Dunajec jest założycielka Klubu – Wioleta Hajnos, która oprócz uprawnień trenerskich Polskiego Związku Jeździeckiego jest również czynną zawodniczką startującą w najważniejszych zawodach w kraju oraz zagranicą, sędzią, a także hodowcą koni sportowych.

W Klubie Jeździeckim Czarny Dunajec oprócz codziennych treningów, które odbywają się cały rok, organizowane są również egzaminy na odznaki jeździeckie Polskiego Związku Jeździeckiego, zawody oraz różne szkolenia.