Zespół regionalny „Krzesany” z Cichego

Zespół powstał w 1997 roku  i działa przy Związku Podhalan oddział Ciche.  Przez lata istnienia do zespołu należało ponad 500 dzieci i młodzieży z Cichego i okolicznych miejscowości. Celem działalności zespołu jest  rozpowszechnianie oraz kultywowanie tradycji regionu Podhala wśród młodego pokolenia poprzez taniec, śpiew, grę na instrumentach ludowych i promowanie  obrzędów z naszego regionu w Polsce i poza jej granicami.

Obecnie skład zespołu liczy ok. 90 członków. Zespół brał udział w wielu różnych festiwalach, przeglądach.

Występował w całym  kraju i za granicą (m.in. w Belgii, Ukrainie i na Słowacji).

Członkowie zespołu są wielokrotnymi laureatami konkursów takich jak: Karnawał Góralski  w Bukowinie Tatrzańskiej, Przednówek w Polanach, Przeziyracka w Ratułowie, Muzykowanie na Duchową Nutę, Majówka Papieska na Bachledówce, Konkurs Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu, Memoriał Artystyczny Jana Fudali, Międzynarodowy Konkurs Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, Ogólnopolski Konkurs Kolędniczy w Podegrodziu.

W 2018 roku  zespół otrzymał z rąk starosty powiatu nowotarskiego Pamiątkowy  Medal Podhala  za zasługi dla Powiatu Nowotarskiego oraz Nagrodę Wójta Gminy Czarny Dunajec za szczególne osiągnięcia w Gminie Czarny Dunajec.

Kierownikiem zespołu jest Andrzej Jakubiec, instruktorem Anna Jakubiec.