MENU

 

Zespół Góralski "Tatry" z Ratułowa

Zespół Góralski "Tatry" z Ratułowa

Zespół Regionalny "Tatry" został założony w 1993r. przez małżeństwo Czesławę i Stanisława Sobczyków, którzy do dzisiaj są kierownikami i instruktorami tego zespołu.

Zespół działa pod patronatem Oddziału Związku Podhalan w Ratułowie i liczy około 50 członków w wieku od 6 - 20 lat. Obecnie jest to już drugie pokolenie członków.

Zespół bardzo dużo występuje a przy tym zdobywa wiele cennych nagród. Uświetnia imprezy kulturalne nie tylko w swojej miejscowości i na terenie gminy Czarny Dunajec ale również w Polsce, a także poza granicami kraju, np. uczestniczył w międzynarodowych festiwalach w Holandii, we Włoszech, Bułgarii. Do najbardziej prestiżowych nagród należą: I nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu w Łowiczu, nagroda im. Henryka Cyganika dla instruktorów oraz zespołu w Małopolskich Przepatrzowinach Teatrów Regionalnych, kilka razy zespół był laureatem tego konkursu. Wiele pierwszych miejsc w dziedzinie gawędziarstwa oraz śpiewu góralskiego w konkursie ogólnopolskim w Bukowinie Tatrzańskiej "Sabałowe Bajania". Uczestniczył w festiwalu "Święto Dzieci Gór" - w Nowym Sączu, oraz w Festiwalu Karpackim w Rabce. Zdobył wiele wysokich nagród w konkursach "Duchowe Nuty", w przeglądach jasełkowych. Muzyka, która gra obecnie zespołowi jest z Ratułowa. Nauczycielem ich był Władysław Takuśki z Czerwiennego. Muzyka ta także zdobyła wiele nagród i wyróżnień. 

Adres kontaktowy:

Czesława i Stanisław Sobczyk
Ratułów 34-407 Ciche
tel. 884 284 014

Pogoda
Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin

Unikatowe:
Darmowy licznik odwiedzin