MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Grand Prix Gminy Czarny Dunajec

Grand Prix Gminy Czarny Dunajec

W ostatnią niedzielę maja rozegrano drugi etap Mini Podhale Tour a były to zawody o Grand Prix Gminy Czarny Dunajec. Chłodne niedzielne popołudnie nie zniechęciło potencjalnych uczestników i znów organizatorzy mogli się cieszyć znakomitą frekwencją. Najliczniej obsadzone były najmłodsze kategorie wiekowe – do lat 6, tu wielkie ukłony do rodziców tych dzieci za to że wskazują im właśnie taką formę zdrowej zabawy, że otwierają przed nimi nowe wyzwania i wpajają im dobre nawyki sportowe. Zawody odbyły się na bieżni stadionu w Czarnym Dunajcu dlatego trasa mimo kilku urozmaiceń była dosyć łatwa i nie sprawiała uczestnikom większych trudności, ale trzeba też przyznać, że zarówno umiejętności techniczne, jak i przygotowanie kondycyjne są na coraz wyższym poziomie. Bardzo szybko minęła dwugodzinna rywalizacja i można zacząć najprzyjemniejszą część zawodów – dekorację zwycięzców.

Z rąk pani dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Małgorzaty Kulawiak i przewodniczącego Rady Gminy Czarny Dunajec Tadeusza Czepiela, najlepsi otrzymali dyplomy i medale a wszyscy uczestnicy też zostali obdarowani pamiątkowymi medalami z tych zawodów. Pani dyrektor CKiP zaprosiła wszystkie dzieci na organizowane w każdy poniedziałek o 17:00 zajęcia rowerowe, które rozpoczynają się zbiórką przy lodowisku. Na koniec odbyło się tradycyjne, pełne emocji losowanie nagród rzeczowych. Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec. Mini Podhale Tour współfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej a Patronat Honorowy sprawuje Starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber.

Organizatorzy zapraszają na kolejne zawody o Grand Prix Gminy Spytkowice, które odbędą się 12 czerwca.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

                                                                  

                                                                                               Stanisław Kowalcze

Pogoda
Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin

Unikatowe:
Darmowy licznik odwiedzin

infoturystyka
NOCLEGI Czarny Dunajec i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystykaNOCLEGI Białka Tatrzańska - Nocleg w Białce od 30 złNoclegi w Górach ✓ Najlepsze ceny ✓ Rezerwuj tanie noclegi od 30 zł, kwatery, pensjonaty, apartamenty, wille, hoteleOgólnopolski Portal Turystyczny Infoturystyka.pl - noclegi, hotele, pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne, agroturystyka