MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXVII ,,Muzykowanie na Duchową Nutę”

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXVII ,,Muzykowanie na Duchową Nutę”

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXVII ,,Muzykowanie na Duchową Nutę”

 

Jury w składzie:

Anna Trebunia- Wyrostek
Tadeusz Watycha
Bartłomiej Kudasik

 

oceniło prezentacje w następujących kategoriach: muzyki, instrumentaliści, grupy śpiewacze i śpiewacy soliści w trzech grupach wiekowych.

 

Komisja po przesłuchaniu prezentacji dzieci i młodzieży oraz prezentacji dorosłych, postanowiła przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

 

KATEGORIA DZIECIĘCA

Muzyki:

  1. „Chłopcy z Jutrzenki” TCK Jutrzenka Zakopane
  2. „Mały Zbójnicek” z Zębu
  3. „Cornodunajcanie” z Czarnego Dunajca

Instrumentaliści:

  1. Bartłomiej Zagata z Ostrowska
  2. Michał Czech z Zębu
  3. Kamil Hyrczyk z zespołu ,,Mali Miętusianie” z Miętustwa

Mariusz Hawryła z TCK ,,Jutrzenka” Zakopane

      

Wyróżnienie:

             Łukasz Żegleń z Ostrowska

Zespoły śpiewacze:

  1. „Zyngierki” z Maruszyny Dolnej
  2. „Mali Zaskalanie” z Zaskala
  3. „Orawianie” z Lipnicy Wielkiej

„Mały Zbójnicek” z Zębu

       Wyróżnienie:

               „Niźniobańscanie” z Bańskiej Niżnej

               Duet zespołu „Cornodunajcanie”z Czarnego Dunajca

 

Śpiewacy soliści:

  1. Nadia Skorusa – „Siumni” z Chochołowa
  2. Maria Miśkowiec – „Bachledówka” z Czerwiennego

Anna Stoch – „Siumni” z Chochołowa

  1. Michał Mulica – „Tatry” z Ratułowa

Wyróżnienie:

       Martyna Olesińska – „Małolipnicanie” z Lipnicy Małej

       Katarzyna Buńda – „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

 

KATEGORIA MŁODZIEŻOWA

Muzyki:

  1. „Zbójnicek” z Zębu
  2. „Ochotni” z Ochotnicy Górnej z prymistą Jakubem Dobrzyńskim

„Jazda” z Harendy

  1. „Odrowązianie” z Odrowąża Podhalańskiego

Wyróżnienie:

       Muzyka Gminnego Młodzieżowego Zespołu Góralskiego z Szaflar

Instrumentaliści:

  1. Jan Smreczek z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej

Bartłomiej Bzdyk z Kościeliska

  1. Maciej Łukaszczyk-Capowski z TCK „Jutrzenka” Zakopane
  2. Franciszek Topór-Futer z TCK „Jutrzenka” Zakopane

       Wyróżnienia:

             Kacper Faron – „Hyrni” z Nowego Targu

             Jakub Nowak z Ratułowa – PCK Nowy Targ

            Jakub Paholski z Pyzówki

Zespoły śpiewacze:

  1. Nie przyznano
  2. „Mali Pyzowianie” z Pyzówki
  3. „Mali Miętusianie” z Miętustwa

„Mali Gronkowianie” z Gronkowa

       Wyróżnienie:

               „Turnie” ze Starego Bystrego

               „Ochotni” z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej

      

Śpiewacy soliści:

  1. Aleksandra Nędza-Chotarska z TCK „Jutrzenka” Zakopane
  2. Maciej Łukaszczyk-Capowski z TCK „Jutrzenka” Zakopane
  3. Antoni Kula z zespołu „Krzesany” z Cichego

Wyróżnienie:

Maksymilian Twaróg – „Jaferniocek” z Ostrowska

 

KATEGORIA DOROŚLI

Muzyki:

             Grand Prix

             „Skalni” z Krakowa

  1. Muzyka Stanisława Gubały z Małego Cichego
  2. Muzyka Władysława Takuśkiego z Czerwiennego
  3. Muzyka Piotra Hazy z Olczy

 

Instrumentaliści:

  1. Eugeniusz Karkoszka z Lipnicy Wielkiej

 

Zespoły śpiewacze:

Grand Prix

     „Skalni” z Krakowa

  1. Nie przyznano
  2. „9Siył”

„Watra” z Czarnego Dunajca

  1. „Kalina”

       Wyróżnienie:

               „Śwarni” z Nowego Targu

               „Gronkowianki” z Gronkowa

               „Skrzypnianki” ze Skrzypnego

 

Śpiewacy soliści:

             Grand Prix

             Katarzyna Stanuch z Zespołu im.Klimka Bachledy z Zakopanego

  1. Nie przyznano
  2. Władysław Basiorka z zespołu „Krzesany” z Cichego

Sylwia Piszczór ze Skrzypnego

  1. Monika Hoh z zespołu ,,Serdocki” Podszkla

KATEGORIA MISTRZ-UCZEŃ

  1. Eugeniusz Karkoszka i Szymon Gombarczyk

Wojciech Śliwiński i Grzegorz Śliwiński

 

Laureaci I miejsc w kategorii dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej: Instrumentaliści, Soliści

i Grupy Śpiewacze są rekomendowani na Festiwal Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej

 

 

Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec – organizator konkursu, pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, kierownikom, instruktorom zespołów regionalnych za liczny udział w tegorocznych przesłuchaniach konkursowych oraz komisji artystycznej za długą i rzetelną pracę.

                                                                                                                                                        

                                                                                                    Komisja Artystyczna

 

Pogoda
Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin

Unikatowe:
Darmowy licznik odwiedzin

infoturystyka
NOCLEGI Czarny Dunajec i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystykaNOCLEGI Białka Tatrzańska - Nocleg w Białce od 30 złNoclegi w Górach ✓ Najlepsze ceny ✓ Rezerwuj tanie noclegi od 30 zł, kwatery, pensjonaty, apartamenty, wille, hoteleOgólnopolski Portal Turystyczny Infoturystyka.pl - noclegi, hotele, pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne, agroturystyka