MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Protokół jury XXXIII Przeziyracki Młodych Toniecników i Śpiywoków

Protokół jury XXXIII Przeziyracki Młodych Toniecników i Śpiywoków

Protokół Komisji  Oceniającej

z XXXIII Przeziyracki Młodych Toniecników i Śpiywoków w Ratułowie

odbywającej się w dniach 09-10.10.2021

 

Komisja w składzie :

Benedykt Kafel – etnograf

Katarzyna Chowaniec – Trebunia – etnolog

Czesława Sobczyk – regionalista

Bartłomiej Kudasik – etnolog

po przesłuchaniu ok. 290 uczestników w 8 kategoriach, reprezentantów 33 zespołów regionalnych z całego Podhala postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

  1. W popisie tańca zbójnickiego:

Kategoria I (wiek 5-8 lat) :

I miejsce: Zespół ,,Polany” z Kościeliska

II miejsce: Zespół ,,Zawaternik” z Leśnicy-Gronia

 

Kategoria II ( wiek 12-16 lat)

I miejsce: Zespół ,,Krzesany” z Cichego

II miejsce: Zespół Góralski „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

III miejsce: Zespół Regionalny „Tatry” z Ratułowa

Wyróżnienie: Zespół Regionalny ,,Dzielanie” z Działu

 

  1. W popisie taniec solowy:

 

Kategoria I ( wiek 5-6 lat):

I miejsce : Kacper Ptaś i Martyna Staszel Zespół Regionalny „Tatry” z Ratułowa

II miejsce: Maciej Staszel i Lena Obrochta ,,Polany” z Kościeliska

III miejsce: Jan Gruszka i Aleksandra Płaza ,,Mali Dzianisanie” z Dzianisza

                   Jakub Gał i Ewelina Zarębczan ,,Zawaternik” z Leśnicy-Gronia

Wyróżnienie: Andrzej Konopka i Natalia Strama ,,Śleboda” z Podczerwonego - Koniówki

 

Kategoria II (wiek 9-12 lat):

I miejsce: Michał Murzański i Anna Murzańska Zespół ,,Zawaternik” z Leśnicy-Gronia

                 Adrian Mrugała i Martyna Haberna Zespół ,,Krzesany” z Cichego

                 Kamil Jarząbek i Zuzanna Galica Zespół ,,Zawrat” z Bustryku

II miejsce: Kacper Słodyczka i Maria Słodyczka Zespół ,,Bystrzanie” z Nowego Bystrego

                   Szymon Rysula i Katarzyna Krzeptowska Zespół ,,Polany” z Kościeliska

III miejsce: Patryk Wróbel i Maria Stasik Zespół Góralski „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny

                   Andrzej Bzdyk i Agnieszka Jasionek Zespół ,,Mali Witowianie” z Witowa

                   Bartłomiej Jarząbek i Julia Jarząbek Zespół ,,Zawrat” z Bustryku

Wyróżnienia:

Mateusz Marduła i Małgorzata Stopka Zespołu Regionalnego ,,Mali Skrzypnianie” ze Skrzypnego

Filip Hosana i Marta Chlebek Zespół ,,Odrowązianie” z Odrowąża

Daniel Karwaczka i Magdalena Buńda Zespół Regionalny „Zyngierki” z Maruszyny Dolnej

 

Kategoria III ( wiek 13-16 lat):

I miejsce:   Bartłomiej Stopka i Izabela Szeliga Gminny Młodzieżowy Zespół Góralski z Szaflar

                   Dawid Chramiec i Agata Skubisz Zespół ,,Miętusianie” z Miętustwa

II miejsce: Antoni Zwijacz i Patrycja Brzuchacz Zespół Regionalny „Tatry” z Ratułowa

III miejsce: Benedykt Koszarek i Urszula Wojtanek Zespół Góralski „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

Wyróżnienia: Dawid Moczarny i Magdalena Ostwald Zespół Regionalny „Jaferniocek” z Ostrowska

Jan Krzeptowski i Anna Leśniak Zespół ,,Polany” z Kościeliska

 

  1. W popisie śpiew solowy:

 

Kategoria I ( wiek 5-6 lat):

I miejsce: Zofia Mulica Zespół Regionalny „Tatry” z Ratułowa

II miejsce: Milena Stękała ,,Mali Dzianisanie” z Dzianisza

III miejsce: Maria Bobak ,,Mali Wróblowianie” z Wróblówki

                   Justyna Gał Zespół Regionalny ,,Mali Zaskalanie” z Zaskala

 

 

Kategoria II (wiek 9-12 lat):

I miejsce: Daniel Karwaczka Zespół Regionalny „Zyngierki” z Maruszyny Dolnej

                 Wiktor Milaniak Zespół ,,Borzanie” z Boru

II miejsce: Anna Stoch Zespół Regionalny ,,Siumni” z Chochołowa

                   Martyna Dziedzic Zespół Regionalny ,,Bachledówka” z Czerwiennego

III miejsce: Honorata Koszarek Zespół Góralski „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrz.

Wyróżnienie: Daniel Dziadkowiec Zespół Regionalny ,,Zawaternik” z Leśnicy-Gronia

 

Kategoria III (wiek 13-16 lat):

I miejsce: Antoni Kula Zespół ,,Krzesany” z Cichego

                 Katarzyna Sobczyk Zespół ,,Polany” z Kościeliska

                 Maciej Łukaszczyk – Capowski Zespół ,,Zornica” z TCKiS Jutrzenka Zakopane

Wyróżnienie: Katarzyna Głód - Zespół Góralski „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

 

 

  1. W popisie grupy śpiewacze:

 

Kategoria I ( wiek 5-6 lat):

Wyróżnienia: „Bachledówka” z Czerwiennego

                         ,,Skrzypnianki” ze Szkrzypnego

                         „Tatry” z Ratułowa

                         Siostry Dereń Duet „Sykowni” z Załucznego

                         ,,Mali Miętusianie” z Miętustwa

                         „ Piekielnicanie” z Piekielnika

 

                        

Kategoria II (wiek 9-12 lat):

I miejsce: Duet „Turnie” ze Starego Bystrego

                 ,,Mali Zaskalanie” z Zaskala

II miejsce: Duet „Cornodunajcanie” z Czarnego Dunajca

                   „Niźniobańscanie” z Bańskiej Niżnej

III miejsce: „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

                   ,,Mali Gronkowianie” z Gronkowa

 

 

Kategoria III (wiek 13-16 lat):

I miejsce: ,,Mali Gronkowianie” z Gronkowa

                Gminny Młodzieżowy Zespół Góralski z Szaflar

II miejsce: ,,Miętusianie” z Miętustwa

                   „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

III miejsce: Podcyrwiynianki ,,Śleboda” z Podczerwonego – Koniówki

Wyróżnienie: ,,Turnie” ze Starego Bystrego

 

Uwagi:

Komisja sugeruje, by osoby kwalifikujące uczestników Przeziyracki dokonały wstępnej selekcji by utrzymać właściwy poziom przeglądu.

Apelujemy o dostosowanie treści śpiewek do wieku wykonawcy i dbałość o czystość gwary.

Prosimy, aby zwracać uwagę na właściwe wykonanie nut wierchowych – by ich przesadnia nie rytmizować.

Pogoda
Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin

Unikatowe:
Darmowy licznik odwiedzin