MENU

 

Jesteś tutaj: Aktualności / PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXVI Muzykowanie na Duchową Nutę

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXVI Muzykowanie na Duchową Nutę

W dniach 16-17 kwietnia 2021 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbyły się przesłuchania konkursowe XXXVI „Muzykowania na Duchową Nutę”. Muzykanci i śpiewacy ludowi z całego Podhala zawitali do Czarnego Dunajca, żeby wspomnieć osobę i twórczość Andrzeja Knapczyka-Ducha z Cichego. Śpiewki i nuty, które grał i tworzył zabrzmiały w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczących w konkursie na przemian z  tradycyjnymi, starodawnymi nutami góralskimi. Cieszy fakt, ze z roku na rok powiększa się liczba uczestników konkursu. W tym roku na konkursowej scenie wystąpiło ponad 300 osób.


Jury w składzie:

Anna Trebunia- Wyrostek
Tadeusz Watycha
Aleksander Smaga

Krzysztof Czech

 

oceniło prezentacje w następujących kategoriach: muzyki, instrumentaliści, grupy śpiewacze i śpiewacy soliści w trzech grupach wiekowych.

 

PROTOKÓŁ

 

z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXVI Muzykowanie na Duchową Nutę

 

Komisja po przesłuchaniu prezentacji dzieci i młodzieży oraz  prezentacji dorosłych, postanowiła przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

Kategoria   dziecięca – INSTRUMENTALIŚCI:

I miejsce:        Bartłomiej Zagata  z Ostrowska

II miejsce:      Michał Czech - ,,Zornica” Zakopane

III miejsce:     Sebastian Hejmej ze Starego Sącza

Wyróżnienie:Franciszek Topór- Futer – TCKiS ,,Jutrzenka” Zakopane

                        Szymon Rysula – TCKiS ,,Jutrzenka” Zakopane

 

Kategoria  młodzieżowa – INSTRUMENTALIŚCI:

Grand Prix:    Karol Murzydło - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

Wyróżnienie: Wojciech Stosel -  TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

                            Kacper Faron z Lasku                

 

Kategoria  dorosła – INSTRUMENTALIŚCI:

II miejsce: Adam Czyszczoń z Rdzawki

II miejsce: Eugeniusz Karkoszka - ,,Orawianie” z Lipnicy Wielkiej

Wyróżnienie: Tomasz Kwak – ,,Turnie” ze Starego Bystrego

                           Grzegorz Dziadoń z Rzepisk

 

Kategoria   dziecięca – ZESPOŁY  ŚPIEWACZE:

I miejsce:        „Niźniobańscanie” z Bańskiej Niżnej

II miejsce:      „Mali Gronkowianie” z Gronkowa            

III miejsce:     „Tatry” z Ratułowa  

                            „Orawianie” z Lipnicy Wielkiej

„Cornodunajcanie” z Czarnego Dunajca

 

Kategoria  młodzieżowa  – ZESPOŁY  ŚPIEWACZE:

Grand Prix:    „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

II miejsce:      „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

III miejsce:      „Mali Gronkowianie” z Gronkowa

III miejsce:      „Miętusianie” z Cichego-Miętustwa

Wyróżnienie:,,Skrzypnianki” ze Skrzypnego

„Mali Zaskalanie” z Zaskala

                           „Witowianki” z Witowa

 

Kategoria  dorosła  – ZESPOŁY  ŚPIEWACZE:

Grand Prix:      Siostry Paluch

I miejsce:        „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

I miejsce          ,,Biołodunajcanie” z Białego Dunajca

II miejsce:      ,,Zbójnicek” z Zębu

                         Gminny Zespół ,,Watra”

                           ,,Młode Podhale” z Nowego Targu

III miejsce:     ,, Śwarni” z Nowego Targu

                            ,,Góralsko Brać” z Łopusznej

                            ,,Odrowązianie” z Odrowąża

Wyróżnienie:  „Skalni” z Krakowa

                          „Regle” z Poronina

                            , ,Skrzypnianki” ze Skrzypnego

 

 

 

Kategoria  dziecięca – MUZYKI:

Grand Prix:    Muzyka „Mały Zbójnicek” z Zębu

II miejsce:      Muzyka TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

III miejsce:     Muzyka ,,Małolipnicanie” z Lipnicy Małej

                           Muzyka ,,Zornica” z Zakopanego

Wyróżnienie:  Muzyka ,,Borówecki” z Ostrowska

                             Muzyka ,,Orawianie” z Lipnicy Wielkiej

 

Kategoria  młodzieżowa – MUZYKI:

I miejsce:        Muzyka Stanisława Gubały z Małego Cichego

II miejsce:      Muzyka TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

III miejsce:     Muzyka ,,Budorze” z Zakopanego

Muzyka Macieja Franosza z Poronina

Wyróżnienie:Muzyka Tomasza Bobaka z Suchego

                        Muzyka „Zbójnicek” z Zębu

 

Kategoria   dorosła – MUZYKI:

Grand Prix:     Muzyka 9SIYŁ 

I miejsce:        Muzyka Młodyk Tutków

II miejsce:      Muzyka ,,Skalni” z Krakowa

III miejsce:     Muzyka Piotra Hazy z Olczy

Wyróżnienie:Muzyka ,,Orawianie” z Lipnicy Wielkiej

 

Kategoria  dziecięca – ŚPIEWACY SOLIŚCI:

I miejsce:        Maciej Łukaszczyk-Capowski - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

II miejsce:      Michał Wilczek -  „Mały Zbójnicek” z Zębu

III miejsce:     Maria Gał-Zagórska - ,,Mali Zaskalanie” z Zaskala

                       

                           Anna Gał – ,,Mali Zaskalanie” z Zaskala

 

Wyróżnienie:Honorata Koszarek - ,,Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

                       

                           Amelia Bukowska – „Zornica” z Zakopanego

 

                        Maria Skóbel – „Zornica” z Zakopanego

 

                        Dominika Ptaś z Ratułowa

 

Kategoria  młodzieżowa  – ŚPIEWACY SOLIŚCI:

I miejsce:        Anna Karpiel – ,,Zbójnicek” z Zębu

II miejsce:      Katarzyna Sobczyk – ,,Polany” Kościelisko

III miejsce:     Antoni Kula -  ,,Krzesany” z Cichego

Wyróżnienie:Kinga Gał – ,,Wierchy” z Gliczarowa Górnego

                        Izabela Szeliga ze Skrzypnego

                           Kinga Niemiec - ,,Mali Gronkowianie” z Gronkowa

 

Kategoria  dorosła  – ŚPIEWACY  SOLIŚCI:

I miejsce:        Natalia Bartol - ,,Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

II miejsce:      Monika Hoh - ,,Serdocki” z Podszkla

III miejsce:     Natalia Gwiżdż – „Orawianie” z Lipnicy Wielkiej

 

Kategoria  MISTRZ / UCZEŃ:

Wyróżnienie:mistrz: Eugeniusz Karkoszka, uczeń: Kinga Kubacka - ,,Małolipnicka Rodzina Kolpinga”

                           mistrz: Bartłomiej Fatla, uczeń: Marcin Fąfrowicz

Laureaci I miejsc w kategorii dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej: Instrumentaliści, Soliści

i Grupy Śpiewacze są rekomendowani na Festiwal Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej

 

 Komisja zwraca się z prośbą do instruktorów zespołów :

-o zwracanie uwagi na właściwe ustawienie muzykantów w kapeli: sekund I po prawej stronie prymisty, basista po lewej, II sekund po lewej od basisty,

- o zwracanie uwagi na prawidłową pracę smyczka i właściwe akcentowanie przy ozdobnikach,

- wnikliwe zapoznanie się z repertuarem nut Duchowych, gdyż część uczestników nie zaprezentowała  

  ich zgodnie z regulaminem,

 

- umiejętne stosowanie dwu-głosowego prymu jest dozwolone tylko w nutach Duchowych

  i  Janosikowych.

 

Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec – organizator konkursu, pragnie serdecznie podziękować  wszystkim uczestnikom, kierownikom, instruktorom zespołów regionalnych za liczny udział w tegorocznych przesłuchaniach konkursowych oraz komisji artystycznej za długą i rzetelną pracę.

                                                                                                                                       Komisja Artystyczna

Pogoda
Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin

Unikatowe:
Darmowy licznik odwiedzin