MENU

            Oficjalna strona internetowa lodowiska     

 

Jesteś tutaj: Aktualności / Wirtualny Konkurs Palm Wielkanocnych w Podczerwonem

Wirtualny Konkurs Palm Wielkanocnych w Podczerwonem

4 kwietnia 2020 r. komisja konkursowa w składzie Ewa Vermessy-Gruber – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem – przewodnicząca, Halina Strama – prezes Oddziału Związku Podhalan Podczerwone-Koniówka, ks. Marek Łabuzek – proboszcz parafii pw. MB Bolesnej w Podczerwonem, Małgorzata Kulawiak – dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Danuta Skorupa – katechetka w Szkole Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem i Bogusław Zięba - poeta, działacz polonijny i autor tekstów do przedstawień Dziecięcego Zespołu "Śleboda" oceniła 32 palmy konkursowe nadesłane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem i młodszych w Wirtualnym Konkursie Palm Wielkanocnych w Podczerwonem zorganizowanym przez Oddział Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka, Parafię pw. MB Boskiej Bolesnej w Podczerwonem i Szkołę Podstawową im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem.

 Konkurs podzielony został na cztery kategorie – 1. klasy”0” i młodsi, 2. klasy I-III, 3. klasy IV-VIII, 4. młodzież i dorośli.

 W kategorii I wpłynęło 6 prac, w kategorii II – 13, w kategorii III – 13, w kategorii IV – 0.

 Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 Kategoria I: uczniowie klas ”0” i młodsi:

1. Filip Łowisz – kl. 0 – nr 17

2. Antoni Leja – przedszkole – nr 21 i Iwona Palenica – kl 0 – nr 26

3. Aleksandra Polaczek – przedszkole – nr 7 i Andrzej Konopka – kl. 0 – nr 31

Wyróżnienie:

- Gabriela Konopka – przedszkole – nr 29

 

Kategoria II: uczniowie klas I – III:

1. Emilia Krzanik – kls. I – nr 11

2. Damian Łyszczarczyk – kl. II – nr 15

3. Jakub Leja – kl. III – nr 18.

Wyróżnienia:

- Józef Obyrtacz – kl. III – nr 6

- Aleksandra Świętek-Słowik – kl. II - nr 8

- Aleksandra Duraj – kl. I – nr 12

- Dominik Leja – kl. I – nr 19

- Anna Palenica – kl. II – nr 23

- Andrzej Turski – kl. III – nr 24

- Natalia Strama – kl. I – nr 25

- Aleksandra Szaflarska – kl. II – nr 27

- Zuzanna Naglak – kl. I - nr 30

- Wojciech Konopka – kl. III – nr 32

 

Kategoria III: uczniowie klas IV – VIII:1. Bartłomiej Łyszczarczyk – kl. IV – nr 16 i Angelika Leja – kl. IV – nr 22

2. Magdalena Ciężczak – kl. VI – nr 13

3. Szymon Karcz – kl. VI – nr 2 i Katarzyna Kania – kl. VI – nr 5

Wyróżnienia:

- Łukasz Karcz – kl VI – nr 1

- Rafał Duraj – kl. V – nr 3

- Filip Bocoń – kl. V – nr 4

- Kamila Klag – kl. IV – nr 9

- Patrycja Klag – kl. V – nr 10

- Wiktoria Leja – kl. VI – nr 14

- Wioleta Haberna – kl. VII -nr 20

- Ewelina Podczerwińska – kl. VI – nr 28

 

- Chętnie nagrodziłabym wszystkie dzieci. Wybór był niezwykle trudny. Te prace dzieci wykonane przy wsparciu rodziców sprawiły mi wiele radości w tym trudnym do przeżycia czasie. Dziękuję pomysłodawcom za tę namiastkę prawdziwego życia – mówi przewodnicząca komisji konkursowej – Ewa Vermessy-Gruber, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem.

 

Prezes Oddziału Związku Podhalan Halina Strama postanowiła przyznać prywatną nagrodę palmie nr 18, którą wykonał Jakub Leja.

 

- Wielki tłum, który przybył na święto, usłyszawszy, że Jezus przybywa do Jerozolimy, wziął gałązki palmowe i wybiegł Mu naprzeciw.’’ (J 12) Kochani, po kilkuletniej działalności w Izraelu i nie tak dawnym wskrzeszeniu Łazarza, na wieść o tym, że Jezus zbliża się do bram Jerozolimy wyszły mu naprzeciw tłumy ludzi, którzy już słyszeli o cudach i naukach ukazujących w swej prostocie nieco odmienny, niż żydowski sposób na życie i wiarę. Jezus witany był najzwyklejszymi gałązkami zerwanymi pośpiesznie z rosnących wzdłuż drogi palm i dlatego moja uwaga skupiła się przede wszystkim na wykorzystaniu naturalnych materiałów. Nie patrzyłem na rozmiary, natomiast doceniłem równomierność rozmieszczonych ozdób zatopionych w zieleni oraz tło, na którym została przedstawiona palma. Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników, a organizatorom gratuluję wspaniałego pomysłu, który mimo aktualnych przeszkód przypomina o wspólnych ideach i tradycjach bliskich naszym sercom - mówi Bogusław Zięba.

 

Małgorzata Kulawiak, dyrektor Centrum Kultury i Promocji gratuluje wszystkim udziału i pomysłu na przeprowadzenie Wirtualnego Konkursu Palm Wielkanocnych.

 

Wszyscy członkowie jury podkreślają wysoki poziom konkursu oraz zaangażowanie dzieci z Podczerwonego i Koniówki.

 

Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych zostaną wręczone po powrocie do szkoły. Zgodnie z obietnicą ks. proboszcza Marka Łabuzka i katechetki Danuty Skorupy uczestnicy zostaną nagrodzeni dodatkową oceną z religii.

Pogoda
Licznik odwiedzin
trwa inicjalizacja, prosze czekac...http://www.znajdzpromocje.pl/