MENU

            Oficjalna strona internetowa lodowiska     

 

Jesteś tutaj: Aktualności / Zajęcia artystyczne w Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec Artystyczne ferie

Zajęcia artystyczne w Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec Artystyczne ferie

Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec przygotowało bardzo bogatą ofertę zajęć artystycznych i sportowych na tegoroczne ferie. Zajęcia skierowane były do dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy, ale także do tych, którzy właśnie u nas spędzają ten wolny czas.
    
    Zajęcia artystyczne z malarstwa na szkle rozpoczęto we wtorek 28 stycznia, kontynuowano 29 stycznia. Prowadziła je p. Anna  Buńda- Dorula. Na wstępnie wysłuchaliśmy ciekawej opowieści na temat tej niezwykłej techniki malarskiej. P. Ania przeniosła nas w magiczny świat „łobrozków na sybach”, opowiadając o swoich doświadczeniach. Zaprezentowała materiały wykorzystywane podczas tworzenia czyli farby, pisaki, pędzle oraz motywy uwieczniane na „śkle”. Zanim sami zabraliśmy się do malowania, najpierw obejrzeliśmy przyniesione przez prowadzącą zdjęcia obrazów. Wreszcie przyszedł czas na naszą pracę. Otrzymaliśmy przygotowane przez p. Anię gotowe motywy, a część z nas sama je tworzyła. Następnie za pomocą czarnych markerów przenosiliśmy je na szkło. Jak się okazało, w praktyce jest to bardzo mozolne działanie. Na tak przygotowane podłoże nanosiliśmy odpowiednie kolory. Każdy z ogromnym zaangażowaniem malował swoje pierwsze dzieło. Powstały niezwykłe prace z fantastycznymi zdobieniami i kolorami, które zapewne ozdobią niejedną ścianę. Przygodę z malarstwem na szkle zakończyliśmy 4 lutego.
    Kolejnym artystycznym działaniem były warsztaty malarskie prowadzone  przez p. Andrzeja Zippera.  Wprowadził nas do swoich zajęć poprzez własne obrazy. Mogliśmy je oglądać z bliska, co było nie lada przeżyciem, wszak obcowaliśmy na żywo ze sztuką. Również wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat malarstwa akwarelami, farbami olejnymi czy pastelami. P. Andrzej opowiedział o swoich inspiracjach i doświadczeniach. Zmotywował nas do tego, abyśmy sami poszukiwali inspiracji i nie bali się pomysłów zrodzonych w naszych głowach. Nadszedł wreszcie czas na podjęcie samodzielnej pracy. Na początku szkicowaliśmy ołówkiem schody. P. Andrzej zwrócił uwagę na światłocień niezbędny do ukazania głębi rysunku. Na kolejnych zajęciach pojawiło się trudniejsze zadanie.  Po wysłuchaniu fragmentu opowiadania, każdy musiał namalować obraz z wyobraźni. Wszyscy pracowali bez wytchnienia, z ogromną pasją. Tym razem użyliśmy farb akwarelowych.  Na wielu pracach uchwyciliśmy detale, które zachwyciły p. Andrzeja i naszych rodziców. Powstała niezwykła barwna opowieść namalowana małymi rączkami.
Na wtorkowych zajęciach pracowaliśmy z suchymi pastelami i twardą szarą tekturą. Pogoda pokrzyżowała nasze plany, mieliśmy bowiem wyruszyć w plener. Tym razem zaintrygował nas temat przewodni. Otóż mieliśmy podejść do wielkiego okna i uchwycić krajobraz w ramach wyznaczonych niebieską taśmą. Również z tym zadaniem sobie poradziliśmy. Niektórzy  szkicowali, trzymając w ręku tekturę, inni pracowali przy parapecie. Pastele dają wiele możliwości; jak się okazało nasze obrazy były niezwykłe, barwne, mimo że pogoda była smutna. Radosne tworzenie w niezwykłej atmosferze daje tylko ciepłe barwne dzieła.
    Bibułkarstwo to kolejna oferta skierowana do dzieci i młodzieży, jak się okazało w praktyce- także do dorosłych. Również i tutaj spotkaliśmy się z naszą p. Anią. To niezwykła osoba o wielu talentach. W czasie warsztatów środowych i czwartkowych uczyliśmy się wykonywać kwiaty z bibuły oraz z krepiny- to jest taka grubsza i bardziej wytrzymała bibuła. Na początku zajęć zapoznaliśmy się z różnymi rodzajami materiałów, które będziemy używać. Następnie p. Ania pokazała krok po kroku, jak zrobić różne rodzaje kwiatów. Było to dosyć trudne, jednakże większość dzieci poradziła sobie z tym doskonale. Zwieńczeniem pracy były piękne bukiety, które ozdobią nasze domy. Młodsi, dla których kwiaty były zbyt trudnym przedsięwzięciem, tworzyli bibułkowe krajobrazy, postaci, parasole lub owoce.
    W czasie artystycznych zajęć prowadzącym asystowała p. Monika Czapla, która dbała także o nasze bezpieczeństwo.

Pogoda
Licznik odwiedzin
trwa inicjalizacja, prosze czekac...http://www.znajdzpromocje.pl/