MENU

            Oficjalna strona internetowa lodowiska     

 

Jesteś tutaj: Aktualności / PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI - VI TRANSGRANICZNY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH CHOCHOŁÓW 2019

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI - VI TRANSGRANICZNY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH CHOCHOŁÓW 2019

PROTOKÓŁ

Z POSIEDZENIA KOMISJI  ARTYSTYCZNEJ OCENIAJĄCEJ  PRACE  -

VI TRANSGRANICZNY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

CHOCHOŁÓW 2019

 

Komisja artystyczna w składzie:

  • Aniela Stanek – twórca ludowy – malarstwo na szkle,
  • Stanisława Pilch – przedstawiciel Związku Podhalan w Chochołowie,
  • Monika Styrczula – Jasionek – artysta plastyk,
  • Jan Zięder – twórca ludowy –rzeźbiarz

po obejrzeniu i ocenie 72 prac (w tym 47 prac przestrzennych i 23  malowideł na szkle) zgromadzonych w Szkole Podstawowej w Chochołowie:
z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu i Przedszkola przy SPSK
w Czerwiennem, 12 szkół podstawowych Gminy Czarny Dunajec, szkoły
z Rokicin, Rabki, Nowego Targu, szkół  z Suchej Hory, Hladovki, Dolnego Kubina na Słowacji oraz prac wykonanych przez wychowanków Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu i podopiecznych świetlicy opiekuńczo-wychowawczej przy SP w Czarnym Dunajcu, postanowiła przyznać następujące miejsca i nagrody w pięciu  kategoriach:

 

 w kategorii  szopek indywidualnych klasy 0-IV:

 

·        I miejsce:

szopka nr 10  Kinga Glista  SP w Pieniążkowicach

 

·        II miejsce:

szopka nr 4  Adam Sikyna  ZS Sucha Hora

 

  • III miejsce:

szopka nr 1  Oliwier Bartyzoł  SP w Pieniążkowicach

szopka nr 2  Wojciech Wróbel  SP w Chochołowie

szopka nr 15 Wiktoria Szczurek SP w Chochołowie

 

  • wyróżnienia:
  • szopka nr 3  Hubert Rzepa  Publiczna SP nr1 SPSK w Starem Bystrem

szopka nr 14 Martin Viktor  ZS Sucha Hora

szopka nr 16  Matus Kysel  ZS Sucha Hora

szopka nr 18  Lenka Kratka  ZS Sucha Hora

szopka nr 22  Filip Bartyzoł  SP w Pieniążkowicach

szopka nr 24  Nela Cyrulova  ZS Sucha Hora

 

  • za udział:

szopka nr 5  Peter Sikyna  ZS Sucha Hora

szopka nr 21 Piotr Józefek  SP w Chochołowie

szopka nr 7  Maksymilian Nowak  KSP Rabka

szopka nr 11 Rebeka Stoberova  ZS Sucha Hora

szopka nr 17  Barbara Sawina KSP Rabka

szopka nr 8  Miriam Blahova  ZS Sucha Hora

szopka nr 20  Patrik Zmijak  ZS Sucha Hora

szopka nr 6  Damian Janik  Zakladna Skola s MS Hladovka

szopka nr 12  Lukas Sikyna  ZS Sucha Hora

szopka nr 19  Matej Balak  ZS Sucha Hora

          szopka nr 23  Piotr Wiśniewski Świetlica opiekuńczo-wychowawcza przy
SP w Czarnym Dunajcu

szopka nr 13  Adam Sikyna  ZS Sucha Hora

szopka nr 9  Michaela Zemlickova  ZS Sucha Hora

 

w kategorii szopek indywidualnych klasy V-VIII:

 

 

·        I miejsce:

szopka nr 1  Paweł Szczechowicz  SP w Chochołowie

 

  • II miejsce:

szopka nr 3  Anna Bzdyk- Bator  SP w Chochołowie

 

  • III miejsce:

szopka nr 7  Weronika Kmin SP w Chochołowie

 

  • za udział:

szopka nr 4  Daria Kowalczyk  SP nr 2 w Starem Bystrem

szopka nr 2  Julia Pietraszek  KSP Najświętszej Rodziny Rabka-Zdrój

szopka nr 6  Lenka Krkoskova  Szus Medredzie Tvrdosin

szopka nr 5  Sara Lepackova  Szus Medredzie Tvrdosin

 

 

 

w kategorii szopek rodzinnych:

 

  • I miejsce:

szopka nr 3  Jan, Michał Tylecki SP w Pieniążkowicach

 

  • II miejsce:

szopka nr 5  Karolina Trojanova  ZS Sucha Hora

szopka nr 14  Jakub Tylka SP w Chochołowie

 

  • III miejsce:

szopka nr 1  Małgosia, Filip Langner  ZSP Rokiciny

szopka nr 9  Martyna i Daniel Obrochta, Dawid i Sebastian Kiernia  SPSK    Stare Bystre nr 2

  • wyróżnienia:

szopka nr 16  Anna Długopolska, Robert Długopolski  SP nr 1
w Czerwiennem

 

 

  • za udział:

szopka nr 4  Jan Styrczula  SP nr 2 w Cichem

szopka nr 8  Patrik Korcek  ZS Sucha Hora

szopka nr 10  Bartłomiej Kmin  Przedszkole przy SPSK Czerwienne

szopka nr 11  Piotr i Rafał Miętus  SP nr 1 w Czerwiennem

szopka nr 12  Zosia Haberna  Przedszkole Samorządowe w Czarnym Dunajcu

szopka nr 13  Maja, Izabela Takuśki  SPSK Stare Bystre nr 2

szopka nr 15  Blanka, Ksawery Chorążak  ZSP Rokiciny

szopka nr 6  Marcin, Karolina, Kacper Dusza  SP w Odrowążu

szopka nr 7  Dominik Drahula, Simon DrahulaZS Sucha Hora

szopka nr 2  Julia, Filip Hosana  SP w Odrowążu

 

 

w kategorii malarstwo na szkle klasy O-IV:

  • I miejsce:

szopka nr 3 Izabela Pajda  SP w Piekielniku

 

  • II miejsce:

szopka nr 9  Emilia Skubisz  SP w Ratułowie

 

  • III miejsce:

szopka nr 1  Izabela Zachemska  Przedszkole Samorządowe w Czarnym Dunajcu

szopka nr 4  Marysia Knap  SP w Piekielniku

 

  • wyróżnienia:

szopka nr 7  Karolina Jakubiec  SP nr 3 w Cichem

 

  • za udział :

          szopka nr 5  Maciej Ponicki  Świetlica opiekuńczo-wychowawcza przy
SP w Czarnym Dunajcu

          szopka nr 8  Julia Obyrtacz  SP w Ratułowie

          szopka nr 6  Karolina Gałusza  SP nr 3 w Cichem

          szopka nr 2  Zuzanna Marszałek  SP w Podszklu

 

 

w kategorii malarstwo na szkle klas V-VIII:

 

 

  • I miejsce:

szopka nr 2  Roksana Banaś  SP w Ratułowie

szopka nr 3  Piotr Fudalewicz  Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

 

  • II miejsce:

szopka nr  6  Alicja Fudalewicz  Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

 

  • III miejsce:

szopka nr 4  Magdalena Mulica  SP w Ratułowie

 

  • wyróżnienie:

szopka nr 1  Emilia Kwak  SP nr 2 w Nowym Targu

szopka nr 5  Zofia Zygmuntowicz  SP w Krauszowie

szopka nr 9  Julia Marszałek  SP w Podszklu

szopka nr 10  Dominika Szwajnos  SP nr 1 w Cichem

szopka nr 14  Kamil Dudczak  SP w Ratułowie

 

  • za udział :

szopka nr 13  Amelia Łuszczek  SP w Cichem

          szopka nr 7  Bogumiła Morawa Świetlica opiekuńczo-wychowawcza przy
SP w Czarnym Dunajcu

szopka nr 11  Aleksandra Morawa Świetlica opiekuńczo-wychowawcza
przy SP w Czarnym Dunajcu

szopka nr 12  Józef Pumr Dolny Kubin

szopka nr 8  Paulina Kokoskova  Dolny Kubin SZS pre ziakov s telesnym postinutim

 

 

Uwagi z posiedzenia Komisji oceniającej prace:

  1. Komisja wyraża zadowolenie z dużej liczby prac wykonanych przez uczniów w kategorii klas 0-IV.
  2. Komisja docenia różnorodność prac pod względem użytych materiałów
    oraz oryginalności pomysłów.
  3. Po raz kolejny komisja podkreśla wagę kultywowania tradycji malowania
    na szkle dla zachowania ciągłości zwyczajów regionu.
  4. Komisja apeluje do uczniów SP w Chochołowie o aktywniejsze uczestnictwo w konkursie, zwłaszcza w malowaniu na szkle.

        

        

 

 

 

Pogoda