MENU

Jesteś tutaj: Aktualności / Kamil Wątor uczestnikiem wojewódzkiego etapu OTWP

Kamil Wątor uczestnikiem wojewódzkiego etapu OTWP

Kamil Wątor, uczeń V klasy Szkoły Podstawowej w Podczerwonem wziął udział w wojewódzkim etapie 42. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs odbył się w Wieliczce.

 

Udział w etapie wojewódzkim jest wielkim sukcesem młodego mieszkańca Koniówki, ponieważ, aby znaleźć się wśród najlepszych uczniów województwa małopolskiego musiał zająć premiowane miejsca w etapach gminnym i powiatowym (pierwsze i drugie), a konkurencja była wielka.

 

Kamil Wątor wziął udział w OTWP w kategorii klas IV - VIII. Kamil przygotowywał się pod bacznym okiem druhny OSP Podczerwone Danuty Skorupy, która jest także nauczycielem w Szkole Podstawowej w Podczerwonem.

 

“Młodzież Zapobiega Pożarom” to tytuł Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym co roku udział biorą uczniowie szkół podstawowych i średnich. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Należy podkreślić, że turniej z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie, a młodzież wykazała się dużą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej -  mówią organizatorzy.

 

Piotr Duraj / fot. Danuta Skorupa

stypendia

stypendia

Pogoda
licznik

Ścieżki Narciarskie

SCIEZKI%20NARCIARSKIE

Newsy
Konkurs fotograficzny - Gmina Czarny Dunajec - Cztery Pory Roku (nowy regulamin)

Konkurs fotograficzny - Gmina Czarny Dunajec - Cztery Pory Roku (nowy regulamin)