MENU

Jesteś tutaj: Aktualności / PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXV Muzykowanie na Duchową Nutę

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXV Muzykowanie na Duchową Nutę

W dniach 27-28 kwietnia 2019 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbył się XXXV Konkurs „Muzykowanie na Duchową Nutę”. Muzykanci i śpiewacy ludowi z całego Podhala zawitali do Czarnego Dunajca, żeby wspomnieć osobę i twórczość Andrzeja Knapczyka-Ducha z Cichego. Śpiewki i nuty, które grał i tworzył zabrzmiały w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczących w konkursie na przemian z  tradycyjnymi, starodawnymi nutami góralskimi. Cieszy fakt, ze z roku na rok powiększa się liczba uczestników konkursu. W tym roku na konkursowej scenie wystąpiło ponad 300 osób.


Jury w składzie:

Bartłomiej Kudasik – przewodniczący
Tadeusz Watycha
– członek jury
Krzysztof Trebunia-Tutka
- członek jury

oceniło prezentacje w następujących kategoriach: muzyki, instrumentaliści, grupy śpiewacze i śpiewacy soliści w trzech grupach wiekowych.

 

PROTOKÓŁ

 

z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXV Muzykowanie na Duchową Nutę

 

Komisja po przesłuchaniu prezentacji dzieci i młodzieży oraz   prezentacji dorosłych z całego Podhala, postanowiła przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

 

 

Kategoria   dziecięca – INSTRUMENTALIŚCI:

I miejsce:           Franciszek Topór-Futer - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

II miejsce:          Maciej Łukaszczyk-Capowski - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

III miejsce:        Anna Gołąb z Czarnego Dunajca

Wyróżnienie:   Paweł Dłubacz - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

                               Natalia Strama – „Turnie” Stare Bystre

 

Kategoria  młodzieżowa – INSTRUMENTALIŚCI:

I miejsce:           Karol Murzydło - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

II miejsce:          Katarzyna Stasik - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

III miejsce:        Bartłomiej Bzdyk – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

                               Regina Gąsienica-Giewont - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

Wyróżnienie:   Tomasz Dłubacz -  Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

                               Alicja Cetera –Związek Podhalan Oddział w Dziale

                               Seweryn Piekielnicki - Związek Podhalan Oddział w Piekielniku

                              

 

Kategoria  dorosła – INSTRUMENTALIŚCI:

I miejsce: Katarzyna Kluska – „Skalni” z Krakowa

II miejsce: Krzysztof Gocał z Poronina

III miejsce: Mirosław Lassak – „Hamernik” z Krakowa

Wyróżnienie: Mateusz Tarchała – Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej

 

Kategoria   dziecięca – ZESPOŁY  ŚPIEWACZE:

I miejsce:           „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

II miejsce:          „Mali Gronkowianie” z Gronkowa

                               „Niźniobańscanie” z Bańskiej Niżnej

III miejsce:        „Skrzypnianki” ze Skrzypnego

Wyróżnienie:   „Mali Miętusianie” z Miętustwa,

„Tatry” z Ratułowa,

„Zeleźnica” z Pieniążkowic

 

Kategoria  młodzieżowa  – ZESPOŁY  ŚPIEWACZE:

I miejsce:           „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

II miejsce:          „Skrzypnianki” ze Skrzypnego

                               „Krzesany” z Cichego

III miejsce:        „Miętusianie” z Cichego-Miętustwa

                               „Zbójnicek” z Zębu

                               „Witowianie” z Witowa

Wyróżnienie:   Gminny Zespół „Watra”

„Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

„Siostry Giewontowe” z Witowa - Roztok

 

Kategoria  dorosła  – ZESPOŁY  ŚPIEWACZE:

I miejsce:           „Tatry” z Ratułowa

II miejsce:          9SIYŁ

                                „Skalni” z Krakowa

III miejsce:        „Brzegowianki” z Brzegów

                               Zespół im. Klimka Bachledy z Zakopanego

                               „Śwarni” z Nowego Targu

Wyróżnienie:   „Belkoty Ochotnickie” z Ochotnicy Dolnej

                               „Hamernik” z Krakowa

 

Kategoria  dziecięca – MUZYKI:

I miejsce:           Muzyka „Mały Zbójnicek” z Zębu

II miejsce:          Muzyka „Mali Ochotni”  - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej  

III miejsce:        Muzyka TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

 

Kategoria  młodzieżowa – MUZYKI:

I miejsce:           Muzyka „Regle” z Poronina

II miejsce:          „Kapela Majków”

                               Muzyka Adama Czyszczonia

III miejsce:        Muzyka Kuby Gocała z Poronina

Muzyka „Jutrzenka” z TCKiS Zakopane

Wyróżnienie:   Muzyka z Nowego Bystrego

                               Muzyka „Mietlorze” z Ostrowska

                               Muzyka „Paradnice” z Harklowej

                               Muzyka „Turnie” ze Starego Bystrego

Muzyka „Zbójnicek” z Zębu

 

Kategoria   dorosła – MUZYKI:

I miejsce:           Muzyka 9SIYŁ  

II miejsce:          Muzyka Piotra Hazy z Olczy

III miejsce:        Muzyka „Koliba” z Orawki       

 

Kategoria  dziecięca – ŚPIEWACY SOLIŚCI:

I miejsce:             Anna Pracuch - „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

                                Antoni Kula -  „Krzesany” z Cichego

II miejsce:           Katarzyna Sobczyk -  „Polany” Kościelisko

                               Daria Kowalczyk – „Turnie” ze Starego Bystrego

III miejsce:         Wiktoria Leja – „Śleboda” Podczerwone

                               Martyna Dziedzic – „Bachledówka” Czerwienne

 

Wyróżnienie:    Jakub Wesołowski – „Dzielany” z Działu

                               Amelia Sikoń – „Skrzypnianki” ze Skrzypnego

                               Klaudia Zapotoczna – „Mali Holni” z Sierockiego

                               Maria Urbaniak - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

 

 

 

 

Kategoria  młodzieżowa  – ŚPIEWACY SOLIŚCI:

I miejsce:           Karolina Topór-Orawiec – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

II miejsce:          Katarzyna Stasik – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

III miejsce:        Natalia Karciarz -  TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

Wyróżnienie:   Katarzyna Bulanda – Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej 

                               Bartłomiej Stopka – GCKPiT w Szaflarach

 

Kategoria  dorosła  – ŚPIEWACY  SOLIŚCI:

I miejsce:  Joanna Topór-Orawiec – Zespół im. Klimka Bachledy z Zakopanego

II miejsce:          Władysław Basiorka z Cichego

III miejsce:        Katarzyna Miętus – „Miętusiany” z Cichego-Miętustwa

 

Kategoria  MISTRZ / UCZEŃ:

Wyróżnienie:   mistrz: Włodzimierz Majerski, uczeń: Marinka Bobek

 

 

 

Laureaci I miejsc w kategorii dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej: Instrumentaliści, Soliści

i Grupy Śpiewacze są rekomendowani na Festiwal Folkloru Polskiego
 „Sabałowe Bajania” Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów

i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej

 

FOTO GALERIA

stypendia

stypendia

Pogoda
licznik

Ścieżki Narciarskie

SCIEZKI%20NARCIARSKIE

Newsy
Konkurs fotograficzny - Gmina Czarny Dunajec - Cztery Pory Roku (nowy regulamin)

Konkurs fotograficzny - Gmina Czarny Dunajec - Cztery Pory Roku (nowy regulamin)