MENU

Jesteś tutaj: Aktualności / PROTOKÓŁ z posiedzenia XXII Gminnych Prezentacji Form Teatralnych „Bajkluś 2019”

PROTOKÓŁ z posiedzenia XXII Gminnych Prezentacji Form Teatralnych „Bajkluś 2019”

Skład Jury:   Maria Garbaruk – Przewodnicząca

     Stanisław Bukowski,  Marcin Kudasik– Członkowie

 

            Po przeglądnięciu 14 zespołów teatralnych jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W KATEGORII PRZEDSZKOLA:

 

I nagroda – Zespół Teatralny „Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu  (sztuka pt: Kopciuszek)

II nagroda – Zespół Teatralny „Krokusiątka” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu  (sztuka pt: W krainie baśni)

III nagroda - Zespół Teatralny „Gwiazdki” z Przedszkola Jana Pawła II w Czerwiennem (sztuka pt: Królewna Śnieżka  i siedmiu krasnoludków)

 

W KATEGORII KLAS I – III:

 

I nagroda – Zespół Teatralny „Rumcajsy” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem (sztuka pt: Kiedyś było jakoś fajniej)

II nagroda –  Zespół Teatralny „Smyki”  ze Szkoły Podstawowej w Ratułowie (sztuka pt: Dziewczynka z zapałkami)

III nagroda –  Zespół Teatralny „Klasy II” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu (sztuka pt: Kopciuszek)

 

 

W KATEGORII KLAS IV – VI:

 

I nagroda – Zespół Teatralny ,,Krokusy” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu (sztuka pt: Bajka o sennej nutce)

II nagroda –  Zespół Teatralny „Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu (sztuka pt: Zakurzona Królewna)

III nagroda –  Zespół Teatralny ,,Solideo” ze Szkoły Podstawowej SPSK Nr 1 w Starem Bystrem  (sztuka pt: Zbuntowany Czerwony kapturek)

 

WYRÓŻNIENIE:

Zespół Teatralny ,,Imaginacja” ze Szkoły Podstawowej SPSK Nr 1 w Starem Bystrem  (sztuka pt: Śpiąca Królewna)

 

 

W KATEGORII KLASA VII I GIMNAZJALNE ORAZ LICEALNE

 

Statuetka GRAND PRIX - Zespół Teatralny „Rududu” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu (sztuka pt: Bajki Robotów)

II nagroda – Zespół Teatralny "Bez Nazwy” ze Szkoły Podstawowej w Załucznem (sztuka pt: Krzesło)

III nagroda – Zespół Teatralny "Koneser” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem (sztuka pt: Jak Karolek został Papieżem)

 

WYRÓŻNIENIE:

Zespół Teatralny ,,Grupa Skałka” ze Szkoły Podstawowej SPSK Nr 2 w Starem Bystrem  (sztuka pt: Jak to było z Władkom)

 

ZA GRĘ AKTORSKĄ:

Patrycja Plucińska - za rolę „Kopciuszek” („Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu)

Lenka Starostka - za rolę „Katarzyny” ((„Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu)

Angelika Tylka  - za rolę „Macochy” („Gwiazdki” z Przedszkola Jana Pawła II w Czerwiennem)

Oliwia Król - za rolę „Narrator” („Krokusiątka” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu  )

Nikola Sproch  - za rolę „Śnieżki” („Krokusiątka” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu )

Angelika Styrczula – za rolę „Angeliki” (Rumcajsy” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem)

Ania Piczura – za rolę „Ani” (Rumcajsy” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem)

Mariola Zubek - za rolę „Dziewczynki z zapałkami” („Smyki”  ze Szkoły Podstawowej w Ratułowie)

Dominika Tylka - za rolę „Andersen” („Smyki”  ze Szkoły Podstawowej w Ratułowie)

Nadia Ciesielska - za rolę „Macochy” („Klasy II” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu)

Natalia Gut - za rolę „Nutki Gis” (,,Krokusy” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu)

Wiktoria Ciągwa - za rolę „Czerwonego Kapturka” (,,Solideo” ze Szkoły Podstawowej SPSK Nr 1 w Starem Bystrem)

Zuzanna Zielińska - za rolę „Królowej” (,,Imaginacja” ze Szkoły Podstawowej SPSK Nr 1 w Starem Bystrem)

Antonina Mateja - za rolę „Zakurzonej Królewny” („Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu)

Ewa Wróbel - za rolę „Wróżki” (,,Imaginacja” ze Szkoły Podstawowej SPSK Nr 1 w Starem Bystrem)

Kinga Żegleń - za rolę „Władki” (,,Grupa Skałka” ze Szkoły Podstawowej SPSK Nr 2 w Starem Bystrem )

Michał Dusza - za rolę „Narratora” ("Bez Nazwy” ze Szkoły Podstawowej w Załucznem)

Szymon Bilski - za rolę „Stolarza” ("Bez Nazwy” ze Szkoły Podstawowej w Załucznem)

Karolina Grela za rolę „Trurla” („Rududu” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu)

Aleksandra Grela  - za rolę „Klapauciusza”  („Rududu” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu)

 

Jury XXII Gminnych Prezentacji Form Teatralnych Zespołów Szkolnych i Pozaszkolnych, podkreśla bardzo wysoki poziom przeglądu i wyraża uznanie dla wszystkich wykonawców i opiekunów grup teatralnych.

 Pragniemy zachęcić do sięgania po treści bajkowe, baśniowe w swoich prezentacjach teatralnych i zabawy w kręgu fantazji i przenośni, która pobudza wyobraźnię.

 Dziękujemy Organizatorom za wzorowe przeprowadzenie przeglądu i zachęcamy do kontynuowania tej wspaniałej imprezy teatralnej na przyszłe lata.

 Zwycięzcom Grand Prix oraz pierwszych miejsc chcącym zaprezentować się podczas powiatowych eliminacji do Małopolskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec pokrywa koszty transportu oraz funduje nagrody w postaci biletów na spektakle do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Laureaci 1-3 miejsc otrzymują pamiątkowe statuetki i dyplomy.

 

Czarny Dunajec, 3-4.04.2019r.

 Jury

stypendia

stypendia

Pogoda
licznik

Ścieżki Narciarskie

SCIEZKI%20NARCIARSKIE

Newsy
Konkurs fotograficzny - Gmina Czarny Dunajec - Cztery Pory Roku (nowy regulamin)

Konkurs fotograficzny - Gmina Czarny Dunajec - Cztery Pory Roku (nowy regulamin)