MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Protokół z Jasełek i Grup Kolędniczych 2019

Protokół z Jasełek i Grup Kolędniczych 2019

z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXI Gminny Konkurs Grup Jasełkowych i Kolędniczych w dniach 7-8.01.2019r. w Czarnym Dunajcu.

Komisja Oceniająca Gminny Konkurs Jasełek i Grup Kolędniczych w składzie:

Przewodnicząca - Maria Garbaruk, członkowie komisji: Marcin Kudasik (Powiatowe Centrum Kultury, kierownik zespołu „Śwarni”)  i Stanisław Bukowski.

 

Komisja po obejrzeniu 21 widowisk jasełkowych, kolędniczych i omówieniu wszystkich prezentacji pokazanych na czarnodunajeckiej scenie, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

 

 

 

Kategoria : GRUPY KOLĘDNICZE:

 

I m. – Zespół kolędniczy „Serdocki” z Podszkla

II m. – Zespół kolędniczy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Cichem

 

 

 

Kat. I (kl. 0-III):

I m.  - Grupa Jasełkowa ‘Smyki” ze Szkoły Podstawowej w Ratułowie

II m. – Grupa Jasełkowa „Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu

III m. – Grupa Jasełkowa „Rumcajsy” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im JP II w Cichem

 

Wyróżnienie:

Grupa Jasełkowa  ze Szkoły Podstawowej w Załucznem

Grupa Jasełkowa „Śnieżynki” ze Szkoły Podstawowej w Piekielniku

Grupa Jasełkowa „Promyki” ze Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach

 

 

Kat. II (kl. IV-VI):

I m. - Grupa Jasełkowa „Śleboda” ze Związku Podhalan Podczerwone-Koniówka

II m. – Grupa Jasełkowa „Odrowązianie” ze Związku Podhalan w Odrowążu Podhalańskim

III m. - Grupa Jasełkowa „Scintilla” ze Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem

 

Kat. III (kl. 7-8 Szkoły Podstawowej + Gimnazjum i liceum):

 

I m. – Grupa Jasełkowa „Wolontariusze” ze Szkoły Podstawowej w Ratułowie

II m. – Grupa Jasełkowa „Krzesany” ze Związku Podhalan w Cichem

III m. - Grupa Jasełkowa „Krokusy” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu

 

Wyróżnienie:

Grupa Jasełkowa „Rududu” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu

 

 

 

Wyróżnienia  indywidualne za grę aktorską:

  • Maja Starostka - za rolę „Pani Halinki” z zespołu „Rududu” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu
  • Maciej Czapla - za rolę „Pana Miecia” z zespołu „Rududu” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu
  • Maja Rubiś - za rolę „Narratora” z zespołu „Klasy 3” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu
  • Karol Gal -  za rolę „Heroda” z zespołu „Zryw” ze Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach
  • Zofia Gawron -  za rolę „Anioł Narrator” z zespołu „Promyki” ze Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach
  • Filip Żurek - za rolę „Diabła” z zespołu „Śnieżynki”  ze Szkoły Podstawowej w Piekielniku
  • Wiktoria Pilch - za rolę „Aniołka” z zespołu „Śnieżynki”  ze Szkoły Podstawowej w Piekielniku
  • Kuba Skupień - za rolę „Osła” ze Szkoły Podstawowej w Załucznem
  • Andrzej Strama - za rolę „Pasterza” z zespołu „Skołecki” z SP SPSK Nr 2 w Starem Bystrem
  • Ewa Wróbel - za rolę „Anioła” z zespołu „Fantazja” z SP SPSK Nr 1 w Starem Bystrem
  • Anastazja Bandyk - za rolę „Diabła” z zespołu „Scintilla” ze Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem
  • Angelika Styrczula - za rolę „Diabła” z zespołu „Rumcajsy” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem
  • Wojciech Piszczek - za rolę „Fedorcyka” z zespołu „Góralsko Sopka” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Cichem
  • Krystian Mrugała - za rolę „Dziadka” z zespołu „Krzesany” z Cichego
  • Dla całego zespołu „Wolontariusze” ze Szkoły Podstawowej w Ratułowie
  • Karol Nowak - za rolę „Św. Józefa” z zespołu „Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu
  • Magdalena Rafacz - za rolę „Św. Marii” z zespołu „Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu
  • Patrycja Plucińska - za rolę „Kota” z zespołu „Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu
  • Mariola Zubek - za rolę „Dziewczynki z zapałkami” z zespołu „Smyki” ze Szkoły Podstawowej w Ratułowie
  • Ola Zwijacz - za rolę „Babci” z zespołu „Smyki” ze Szkoły Podstawowej w Ratułowie
  • Piotr Turski - za rolę „Małego Juhasa” z zespołu „Śleboda” ze Związku Podhalan Podczerwone-Koniówka
  • Dominika Tylka - za rolę „Andersena” z zespołu „Smyki” ze Szkoły Podstawowej w Ratułowie
  • Piotr Czech - za rolę „Juhasa” z zespołu „Siumni” z Chochołowa
  • Za bardzo dobre aktorstwo dla całego zespołu „Serdocki” ze Związku Podhalan w Podszklu
  • Nikola Sproch - za rolę „Aniołka” z zespołu „Krokusiątka” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu
  • Natalia Kapuściak - za rolę „Sprzątaczki” z zespołu „Krokusy” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu
  • Emilki Jagódki - za rolę „dziewczyny z tabletem” z zespołu „Krokusy” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu
  • Emilia Gal - za rolę „Matki” z zespołu „Odrowązianie” z Odrowąża

 

Jury ocenia wysoko poziom tegorocznego przeglądu.

Składa serdeczne podziękowania instruktorom, animatorom i opiekunom zespołów za wkład włożony w przygotowanie scenariuszy, adaptacji, kostiumów i scenografii oraz bezcenną pracę z dziećmi, która przybliża im świat teatru.

Wyrażamy nadzieję, że Przegląd Jasełkowy dzięki zaangażowaniu Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec będzie kontynuowany w przyszłych latach i będzie motywacją do rozwoju umiejętności aktorskich dzieci i młodzieży. Zachęcamy kierowników zespołów regionalnych do większego zainteresowania tradycyjnym kolędowaniem i liczniejszego udziału w kategorii grup kolędniczych.

Czarny Dunajec, 8.01.2019r.

Pogoda

Ścieżka rowerowa

licznik