MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Protokół z VI Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża w Odrowążu

Protokół z VI Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża w Odrowążu

Jury po przesłuchaniu 315 uczestników z 38 szkół podstawowych, przedszkoli  i placówek oświatowych, prezentujących się w 67 podmiotach wykonawczych, w trzech kategoriach wiekowych, postanawia przyznać następujące nagrody:

Grand Prix –  Beata Sutor ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Nowym Targu  

 

Nagroda Wójta Gminy Czarny Dunajec – Julia Styrczula ze Szkoły Podstawowej Nr 1
w Czerwiennem

Nagroda Starosty Nowotarskiego – Sandra Zagórska ze Szkoły Podstawowej w Zaskalu


Nagroda Komendanta Placówki Straży Granicznej w Zakopanem – Jakub Duda z ,,Septymy"
w Nowym Targu

 

Nagroda Dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu – Kinga Czyrnek
ze Szkoły Podstawowej w Załucznem

 

Nagroda Dyrektora Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu – Zespół wokalny
ze Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach

 

Nagroda Prezesa Związku Podhalan w Polsce – Natalia Gal i Paulina Jarząbek z Septymy
w Nowym Targu

Kategoria wiekowa: Przedszkola

Solista, kategoria przedszkola:

1 miejsce – Katarzyna Nowak z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu

2 miejsce – Zofia Sęk zZespołu Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim 

 

Duety, kategoria przedszkola:

1 miejsce – Izabela Takuśki i Agata Stefaniak z Przedszkola Nr 2 im. Św. Jana Pawła II SPSK 
w Starem Bystrem

2 miejsce – Patrycja Plucińska i Julita Pogwizd z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu

3 miejsce – Nadia Wiejowska i Katarzyna Topór ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Cichem

 

Zespół, kategoria przedszkola:

1 miejsce – Zespół wokalny „Wesoła gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu

2 miejsce - Zespół wokalny „Skałeczki” z Przedszkola Nr 2 im. Św. Jana Pawła II SPSK  w Starem Bystrem

3 miejsce – Zespół wokalny z Przedszkola Nr 1 SPSK  w Starem Bystrem

 

Kategoria wiekowa: klasy I-III

Solista, kategoria wiekowa klas I-III:

1 miejsce – Dominika Prylińska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podwilku

2 miejsce – Katarzyna Wojtyczka z Septymy w Nowym Targu

3 miejsce – Gabriela Sroka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Spytkowicach
Wyróżnienie  - Aleksandra Ostałek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nowym Targu

Duety, kategoria wiekowa klas I-III:

1 miejsce – Julia Dziadkowiec i Julia Stokłosa ze Szkoły Podstawowej w Szaflarach

2 miejsce – Klemens Staszel i Michalina Zubek z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK
z Oddziałami integracyjnymi w Czerwiennem

3 miejsce – Adrian Mrugała i Piotr Murzydło ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Cichem

 

Zespoły,  kategoria wiekowa klas I-III:

1 miejsce – Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu

2 miejsce – Zespół wokalny „Promyczki” ze Szkoły Podstawowej w Chochołowie

3 miejsce – Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Cichem 

Kategoria wiekowa: klasy IV-VIII

Solista, kategoria wiekowa klas IV-VIII:

1 miejsce – Malwina Łaś ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nowym Targu 

2 miejsce – Jakub Duda z ,,Septymy" w Nowym Targu

3 miejsce – Edyta Limanówka z CKiP w Czarnym Dunajcu

Wyróżnienie – Weronika Prylińska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podwilku

Duety, kategoria wiekowa klas IV-VIII:

1 miejsce – Rita Tylka i Julia Styrczula ze Szkoły Podstawowej w Ratułowie

2 miejsce – Natalia Gal i Paulina Jarząbek z ,,Septymy" w Nowym Targu 

3 miejsce – Kinga Żegleń i Patrycja Molek ze Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 SPSK w StaremBystrem

Wyróżnienie -  Kinga Piotrowska i Martyna Harbut ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu  

Zespoły, kategoria wiekowa klas IV-VIII:

1 miejsce – zespół wokalny ,,Kabatinki" ze Szkoły Podstawowej w Szaflarach

2 miejsce – zespół wokalny ,,Skrzypnianki" ze Szkoły Podstawowej w Skrzypnem

3 miejsce – Zespół wokalno - instrumentalny ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Nowym Targu

Wyróżnienie – Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu  

 

 

 

 

            Jury wyraża słowa uznania organizatorom za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża w Odrowążu. Życzymy wszelkiej pomyślności w dalszym rozwoju jakże wyjątkowego, istotnego ze względów patriotycznych konkursu. Gratulujemy muzycznych osiągnięć wszystkim uczestnikom, młodym artystom oraz ich nauczycielom, instruktorom, opiekunom artystycznym. W stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, obchody najważniejszego święta  narodowego dla naszej Ojczyzny stają się z ich udziałem radosną i żywą lekcją historii. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich  przypomina nam wszystkim o ważnych  i trudnych chwilach narodu polskiego, dzięki tym pieśniom  wszyscy uczymy się w bardzo piękny sposób patriotyzmu i miłości do naszej ojczyzny,  o której niepodległość  walczyli nasi przodkowie.

 

 

Przewodniczący jury:

ANNA TREBUNIA-WYROSTEK

Członkowie:

KPT. KONRAD MAZURKIEWICZ

KAZIMIERZ BIELAK

 

Protokolant:

Aleksandra Janas

Pogoda

Ścieżka rowerowa

licznik