MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Protokół z XXXI Przeziyracki Młodych Toniecników i Śpiewoków Góralskich w Czarnym Dunajcu

Protokół z XXXI Przeziyracki Młodych Toniecników i Śpiewoków Góralskich w Czarnym Dunajcu

PROTOKÓŁ Z XXXI PRZEZIYRACKI MŁODYCH TONIECNIKÓW

I ŚPIEWOKÓW GÓRALSKICH W CZARNYM DUNAJCU,

ODBYWAJĄCEJ SIĘ W DNIACH 27-28.10.2018r.

 

 Po obejrzeniu 104 prezentacji w czterech kategoriach: śpiew solowy, śpiew grupowy, taniec solowy, taniec zbójnicki w trzech grupach wiekowych komisja w składzie:

 Katarzyna Chowaniec-Trebunia -  Przewodnicząca

Jan Stachoń – Członek

Bukowski Stanisław - Członek

 

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii – TANIEC ZBÓJNICKI:

Grupa wiekowa I:

I m. -  „Tatry” z Ratułowa

II m. -  „Turnie” ze Starego Bystrego

III m.- ,,Krzesani” ze Spytkowic

 

 Grupa wiekowa II:

I m. –  „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

II m. –  „Turnie” ze Starego Bystrego

III m. – „Mali Witowianie” z Witowa

           

 

Kategoria - ŚPIEW SOLOWY

 

Grupa wiekowa I:

I m. –  Szymon Stopka - „Mali Saflarzanie” z Szaflar

II m. – Wiktor Milaniak - „Borzanie” z Boru

III m. – Zuzanna Pawlikowska -   „Mali Holni” z Sierockiego

 

Wyróżnienie:

Ewelina Jamrych - „Bachledówka” z Czerwiennego

Martyna Bachleda – „Zornica” z TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

Laura Skawiniak  – „Mali Wróblowianie” z Wróblówki

Honorata Koszarek - „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

 

Nagroda specjalna dla Marii Bobak z Wróblówki, lat 3

 

Grupa wiekowa II:

I m. – Maria Urbaniak – „Zornica” z TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

II m. – Weronika Zubek – „Brzegowianie” z Brzegów

III m. – Wiktoria Leja - ,,Śleboda” z Podczerwonego

 

Wyróżnienie:

Sandra Zagórska – „Mali Zaskalanie” z Zaskala

Martyna Dziedzic – „Bachledówka” z Czerwiennego

Karolina Szwajnos – „Krzesany” z Cichego

 

 

Grupa wiekowa III:

I m. – Bartłomiej Stopka – „Mali Saflarzanie” z Szaflar

II m – Sylwia Piszczór – „Skrzypnianki” ze Skrzypnego

III m – Klaudia Stachoń – „Regle” z Poronina

Wyróżnienie:

Anna Majchrzak – „Rabiańsko Śleboda” z Raby Wyżnej

 

kategoria - ŚPIEW GRUPOWY:

 

Grupa wiekowa I:

I m. – zespół „Piekielnicanie” z Piekielnika

II m. – zespół „Mali Skrzypniane” ze Skrzypnego

III m. – zespół „Tatry” z Ratułowa

 

Wyróżnienie:

zespół ,,Mali Miętusianie” z Cichego-Miętustwa,

zespół ,,Mali Witowianie” z Witowa

 

Grupa wiekowa II:

I m. –   zespół „Tatry” z Ratułowa

II m. – zespół ,,Mali Miętusianie” z Cichego-Miętustwa

III m. – zespół „Skrzypnianki” ze Skrzypnego

Wyróżnienie:

Zespół „Odrowązianie” z Odrowąża

Zespół „Turnie” ze Starego Bystrego

 

Grupa wiekowa III:

I m. –  Zespół ,,Mali Miętusianie” z Cichego-Miętustwa

II m. – zespół „Tatry” z Ratułowa 

III m. – zespół „Skrzypnianki” ze Skrzypnego

Wyróżnienie:

zespół ,,Witowianie” z Witowa

duet „Rabiańsko Śleboda” z Raby Wyżnej

 

 kategoria - TANIEC SOLOWY:

 

Grupa wiekowa I:

I m. –  Szymon Rysula i Katarzyna Sobczyk – „Polany” z Kościeliska

II m. – Dawid Tylczak i Patrycja Rafacz - „Piekielnicanie” z Piekielnika

III m. –  Bartłomiej Kowalczyk i Daria Kowalczyk – „Turnie” ze Starego Bystrego

            

Wyróżnienie:

Jan Gąsienica i Honorata Koszarek – „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

 

Grupa wiekowa II:

I m. –   Antoni Zwijacz i Patrycja Brzuchacz  - „Tatry” z Ratułowa

II m. – Adrian Mrugała i Maria Skóbel – „Krzesany” z Cichego

III m. - Szymon Leśniak i Anna Leśniak  – „Polany” z Kościeliska

 

Wyróżnienie:

Kacper Śmiałek i Marzena Spyrła – „Mali Holni” z Sierockiego

Mateusz Marduła i Celina Hreśka – „Mali Skrzypniane” ze Skrzypnego

 

 Grupa wiekowa III:

I m. – Paweł Głód i Magda Budzyńska  – „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

II m. – Józef Chowaniec-Bombac i Gabriela Chowaniec -  „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

III m. – Jakub Nowak i Karolina Krzysiak – „Tatry” z Ratułowa

            

Wyróżnienie:

Hubert Zając i Natalia Zając – „Krzesany” z Cichego

Bartłomiej Stopka i Emilia Stopka – „Mali Saflarzanie” z Szaflar

 

Specjalne Wyróżnienia dla nolepsyj toniecnicy otrzymują:

Katarzyna Sobczyk – „Polany” z Kościeliska

Izabela Szeliga – „Skrzypnianie” ze Skrzypnego

Magda Budzyńska – „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

Agnieszka Tomasik – „Piekielnicanie” z Piekielnika

Marta Szczęch - „Mali Zaskalanie” z Zaskala

Emilia Górka – ,,Zeleźnica” z Pieniążkowic

 

Komisję cieszy duża ilość uczestników przeglądu (ponad 300 osób). Serdeczne podziękowania składa instruktorom i rodzicom za przygotowanie dzieci i młodzieży. Równocześnie pragnie zwrócić uwagę na staranność ubioru (zdarzały się: brak fartuchów pod spódnicami, niedopasowana długość spódnicy do wzrostu dziecka – za długie, źle dopasowane długości wstążek, nieodpowiedni materiał na góralskie portki i deformujący haft parzenic odbiegający od tradycyjnej formy), uczesania (grzywki, kucyki) oraz dopasowanie repertuaru do wieku uczestnika.

 

Jury

 Czarny Dunajec, 28.10.2018

 

Pogoda

Ścieżka rowerowa

licznik