MENU

 

Jesteś tutaj: Aktualności / Projekt "Chodźmy prawidłowo!" zakończony

Projekt "Chodźmy prawidłowo!" zakończony

W Czarnym Dunajcu zakończyły się zajęcia prowadzone w ramach projektu pn. "Chodźmy prawidłowo!" organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking (www.psnw.pl) oraz współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (www.msit.gov.pl) przy partnerstwie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (www.pzla.pl).

"Cieszy mnie coraz większa popularność marszów z kijami także na Orawie. Projekt "Chodźmy prawidłowo!" pomógł uczestnikom zaznajomić się z tajnikami stosowania prawidłowej techniki Nordic Walking, a także przekonać ich do systematycznego przeprowadzania ćwiczeń rozgrzewających i rozciągających przed, w trakcie i po zakończeniu treningu. Atrakcyjność zajęć podnosiły także nowe trasy turystyczne w Gminie Czarny Dunajec, które mieliśmy przyjemność jako jedni z pierwszych poznawać i pokonywać z kijkami. Uważam, że ten teren jest wręcz idealny do uprawiania Nordic Walking! " podsumował cykl treningów instruktor Nordic Walking Arkadiusz Marczyk, który prowadził zajęcia w Czarnym Dunajcu.

Projekt zakończył się wykładem instruktora na temat pozytywnego wpływu Nordic Walking na zdrowie, a także uroczystym rozdaniem certyfikatów i wspominkami przy pokazie fotografii wykonanych podczas wszystkich zajęć.

"Zachęcam wszystkich miłośników Nordic Walking do przemierzania pięknych szlaków w Gminie Czarny Dunajec. Jestem pełen podziwu jak szybko rozwija się tu infrastruktura turystyczna. Jestem też przekonany, że tak mieszkańcy jak i goście docenią starania władz Gminy by ten teren był atrakcyjną propozycją na spędzenie wolnego czasu. Osobne podziękowania składam dla Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec z panią dyrektor Anną Trebunia-Wyrostek na czele za nieocenioną pomoc przy  organizacji zajęć " zakończył Arkadiusz Marczyk.

Projekt pn. "Chodźmy prawidłowo!" jest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking (www.psnw.pl) przy współpracy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Projekt współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Opr. ag

Pogoda
Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin

Unikatowe:
Darmowy licznik odwiedzin