MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Zagraj w curling pod Tatrami

Zagraj w curling pod Tatrami

Oglądałeś curling podczas zakończonych niedawno igrzysk olimpijskich? Teraz sam możesz spróbować gry! W świat curlingu wszystkich zainteresowanych wprowadzi Krakowski Klub Curlingowy, który już po raz trzeci zaprasza do Czarnego Dunajca. W czasie „Curlingu pod Tatrami” będzie można zmierzyć się z wypuszczaniem granitowego kamienia i szczotkowaniem lodu, zaznać emocji sportowych i dobrze się bawić.

 

W dniach 9-25 marca na lodowisku Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu odbędą się:

  • zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych (mieszkańców, turystów, w tym osób poruszających się na wózkach), podczas których każdy będzie mógł spróbować gry pod okiem wykwalifikowanych instruktorów,
  • treningi dla uczniów lokalnych szkół,
  • festyn rodzinny
  • dwa towarzyskie turnieje sportowe, w których uczestniczyć będą drużyny z Polski oraz zagraniczne, a wszyscy chętni będą mogli obejrzeć na żywo zawody i kibicować startującym w nich drużynom
  • obóz sportowy - otwarty także dla osób, które jeszcze nigdy nie grały w curling i dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tym sportem.

 

- W programie nie zabraknie atrakcji dla każdego bo też gry w curling spróbować może każdy! Piękno tego sportu daje jednakowe szanse dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom, kobietom i mężczyznom, osobom pełnosprawnym i poruszającym się na wózkach – mówi Krzysztof Kawecki, z organizującego wydarzenie Krakowskiego Klubu Curlingowego - Zapraszamy mieszkańców Podhala i turystów, osoby prywatne i organizacje, amatorów i doświadczonych curlerów.

 

ZAJĘCIA OTWARTE

Czekamy na Ciebie, Twoich przyjaciół i rodzinę:

  • codziennie od 11 marca do 17 marca oraz w dniach 21 i 25 marca o godzinie 17:00
  • 20 marca zapraszamy natomiast na godzinę 16:00.

Wszystkie zajęcia trwają dwie godziny, nie trzeba się wcześniej zapisywać – wystarczy tylko przyjść. Bilety w cenie 9 zł (bilet normalny) i 6 zł (bilet ulgowy) nabyć będzie można bezpośrednio przed zajęciami. W niedziele wstęp jest bezpłatny!

 

FESTYN RODZINNY

Jeśli poznawanie curlingu chciałbyś połączyć z dodatkowymi atrakcjami przyjdź 18 marca pomiędzy 10:00 a 14:00 na wyjątkowy, curlingowy Festyn Rodzinny. Na lodowisku instruktorzy nauczą cię zagrywać kamienie, będziesz mógł wedle uznania skupić się na nauce gry, rozegrać konkursy rzutów lub też uczestniczyć w mini rozgrywkach. Poza lodem natomiast opowiemy Ci o zasadach gry, ciekawostkach dotyczących curlingu, obejrzysz sprzęt, dowiesz się kim jest Ice Master i czym różni się curlingowy lód od tego na ślizgawkach. A może znajdziesz coś dla siebie na kiermaszu drobiazgów (curlingowych i nie tylko)? Przekonaj się sam! Wstęp jest bezpłatny, będziemy jednak wdzięczni za dobrowolne wsparcie, które przeznaczymy na podobne działania promujące curling.

 

Więcej informacji o Curlingu pod Tatrami i szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie: curlingpodtatrami.pl

 

Curling pod Tatrami to jedyne wydarzenie curlingowe w regionie zakrojone na tak szeroką skalę. Organizowane jest przez Krakowski Klub Curlingowy przy współpracy z Gminą Czarny Dunajec i Polską Federacją Klubów Curlingowych. Partnerami Wydarzenia są: Karczma „Na Rogu”, AND Computers oraz F.H.P. Janas. Partnerem Wydarzenia oraz Patronem Toru są Chochołowskie Termy. Patronatem medialnym wydarzenie objęli natomiast: Radio Kraków, Tygodnik Podhalański, 24tp.pl, Internetowy Serwis Informacyjny Góral Info.

Pogoda

Ścieżka rowerowa

licznik

Ścieżki Narciarskie

SCIEZKI%20NARCIARSKIE