MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Protokół z XLII Gminnych eliminacji do finału Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia –Florka w dniu 14 grudnia 2017r.

Protokół z XLII Gminnych eliminacji do finału Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia –Florka w dniu 14 grudnia 2017r.

Protokół

z XLII Gminnych eliminacji do finału Przeglądu Recytatorów

i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia –Florka  

z dnia 14 grudnia 2017r. w Czarnym Dunajcu

 

Jury w składzie:

 

Maria Garbaruk  - Przewodnicząca

Czesława Sobczyk – członek

Stanisław Bukowski - członek

 

Po przesłuchaniu 57 prezentacji recytatorów i gawędziarzy z gminy Czarny Dunajec postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

 

Kategoria I - Recytatorzy - klasy 0 - III

I m – Adrian Mrugała – SP Nr 3 w Cichem

II m  - Marcin Bobak – SP Chochołów

III m – Bartłomiej Jasionek - SP Chochołów

 

Wyróżnienie:

Filip Hosana – SP Odrowąż

Aneta Sroka – SP SPSK nr 2 Stare Bystre

Zuzanna Michniak – SP Ratułów

 

Kategoria II - Recytatorzy - klasy IV - VI

I m – Kazimierz Michniak – SP Chochołów

II m  - Kinga Czyrnek – SP Załuczne

III m – Edyta Strama – SP Podczerwone

III m – Szymon Majek – SP Ratułów

 

Wyróżnienie:

Małgorzata Gałusza – SP Nr 2 im. JP II w Cichem

Małgorzata Styrczula – SP Chochołów

 

Kategoria III - Recytatorzy - klasy Gimnazjalne

I m – Aneta Zając – SP Załuczne

II m  -  Julia Putlak – SP Podszkle

III m – Mieszko Winiarski – SP Chochołów

 

 

 

 

Kategoria IV - Recytatorzy – kat. ponadgimnazjalna

Wyróżnienie Natalia Kowalczyk – Publiczne Liceum z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Czarnym Dunajcu

 

Kategoria I - Gawędziarze - klasy 0 - III

I m – Antoni Zwijacz - SP Ratułów

II m – Gabriela Bazińska - SP Chochołów

III m – Sylwia Topór – SP SPSK Nr 1 Stare Bystre

 

Kategoria II - Gawędziarze - klasy IV - VI

I  m – Krystian Mrugała - SP Nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem

II  m – Klaudia Król - SP Podszkle

III m – Zuzanna Zielińska - SP SPSK Nr 1 Stare Bystre

 

Wyróżnienie:

Emilia Jagódka – SP Podszkle i Antoni Kula – SP Nr 2 im. JP II w Cichem

 

Kategoria III - Gawędziarze – klasy Gimnazjalne

I m -  Andrzej Bielański – SP Załuczne

II m – Angelika Grela – SP Piekielnik

 

 

 

 

        Jury serdecznie dziękuje nauczycielom za duży wkład pracy włożonej w przygotowanie młodzieży oraz liczny udział młodzieży za dbanie o kulturę słowa gwary podhalańskiej.

 

 Jury prosi o dbałość w doborze repertuaru do wieku i możliwości uczestnika, zwracać uwagę na większe wyczulenie i staranność w wymowie oraz uaktywnienie dzieci i młodzieży zwłaszcza w gawędzie, która zanika w naszym przeglądzie.

Jury pragnie podkreślić, że impreza została przeprowadzona bardzo sprawnie, składa zatem podziękowania organizatorom konkursu, jednocześnie komisja pragnie wyrazić nadzieję, iż kolejne edycje konkursu objawią nowe talenty recytatorskie i gawędziarskie.

 

 Jury

 

FOTOGALERIA

Pogoda

Ścieżka rowerowa

licznik