MENU
Jesteś tutaj: Aktualności / Już wkrótce curling zagości w Czarnym Dunajcu

Już wkrótce curling zagości w Czarnym Dunajcu

Poszukujesz nietuzinkowej sportowej rozrywki dla siebie, rodziny lub znajomych? Chciałbyś poznać curling, obejrzeć zawody i spróbować swych sił podczas wypuszczania kamieni lub szczotkowania na lodzie? A może jesteś zainteresowany przygotowaniem spotkania integracyjnego w oryginalnej formie? Zapraszamy mieszkańców Podhala i turystów, osoby prywatne i organizacje, amatorów i doświadczonych curlerów na Curling pod Tatrami! W dniach 10-31 marca na lodowisku w Czarnym Dunajcu odbędą się:

 

l  zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych (mieszkańców, turystów, w tym osób poruszających się na wózkach), podczas których każdy będzie mógł spróbować gry pod okiem wykwalifikowanych instruktorów,

l  treningi dla uczniów lokalnych szkół

l  dwa towarzyskie turnieje sportowe, w których uczestniczyć będą drużyny z Polski oraz zagraniczne – a wszyscy chętni będą mogli obejrzeć na żywo zawody i kibicować startującym w nich drużynom:

- I Turniej Par Mieszanych o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec w dniach 10-12 marca

- II Podhalański Turniej Curlingowy o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec w dniach 24-26 marca

l  obóz sportowy, który poprowadzą wykwalifikowani i doświadczeni trenerzy zagraniczni: Gordon McIntyre, Greig Smith oraz Lars Berg.

 

Więcej informacji o Curlingu pod Tatrami można znaleźć na stronie: www.dunajec.kkc-curling.pl.

 

Curling pod Tatrami to jedyne wydarzenie curlingowe w  regionie zakrojone na tak szeroką skalę. Organizowane jest przez Krakowski Klub Curlingowy przy współpracy z Gminą Czarny Dunajec i Polską Federacją Klubów Curlingowych. Partnerami wspierającymi wydarzenie są: Chochołowskie Termy,  F.H.P. JANAS sp.j. oraz Karczma „Na Rogu”.

 

Pogoda

Ścieżka rowerowa

licznik